شخصیت حسابداری

اولین کسی که در زمان شروع یک کسب و کار به او نیاز دارید کیست؟

اولین کسی که حتی قبل از شروع فعالیت کسب و کارتون بهش نیاز دارید، حسابدارتونه. علاوه بر این، حسابدار شما آخرین کسیه که حتی تا مدت‌ها بعد از پایان و انحلال بیزینستون، همکاریش باهاتون ادامه پیدا می‌کنه. از همون ابتدای زمان همکاری حسابدارتون با شما، باید مشخص بشه که شخصیت حسابداری بیزینس، چه کسی است. درواقع یکی از مفاهیم مهمی که مدیران بیزینس باید باهاش آشنا باشن مفهوم شخصیت حسابداریه. به عبارت بهتر، حسابدار شما بدون مشخص شدن شخصیت حسابداری، نمی‌تونه ارائه خدماتشو شروع کنه. تعیین شخصیت حسابداری برای حسابدار، به عهده صاحب و یا مدیر بیزینسه. اما سوال اینجاست که
منظور از شخصیت حسابداری چیست؟
و چه کسانی می‌تونن به‌عنوان شخصیت حسابداری تعیین بشن؟


چرا تعیین شخصیت حسابداری اهمیت دارد؟

قبل از اینکه حسابدارا کارشونو شروع کنن باید ابتدا در مورد “شخصیت حسابداری” با مدیر و صاحب بیزینس، به توافق برسن. چون در واقع این موضوع، حد و مرز و دایره خدمات حسابدارا رو مشخص می‌کنه و مهم‌تر از اون، مدیران هم متوجه میشن که حسابدارشون در چه حیطه‌هایی مسئوله و به این ترتیب، سطح و میزان انتظاراتی که می‌تونن از حسابدارشون داشته باشن روشن میشه.
بسیاری از چالش‌ها و مشکلاتی که در همکاری شما به عنوان مدیر و صاحب کسب و کار با حسابدارتون ممکنه ایجاد بشه بخاطر مشخص نبودن شخصیت حسابداری از همون ابتدای کاره.
در این قسمت، یکی از مهم‌ترین مفاهیم مالی، یعنی شخصیت حسابداری رو بهتون معرفی می‌کنیم.

 

تماشای این ویدیو به درد چه کسانی می‌خورد؟
– مدیران شرکت‌ها
– صاحبان مشاغل و کسب و کار
– کارآفرینان
– فعالان اقتصادی
– مدیران مالی و حسابداران

فراموش نکنید که هوش و حواس مالی، کارگاه آموزش حسابداری نیست، بلکه هدفش اینه که به مدیران و کارآفرینان اقتصادی کمک کنه تا دانش و آگاهی مالی و مالیاتی خودشونو به همون اندازه‌ای که برای مدیریت بیزینس و همکاری با حسابدارشون بهش نیاز دارن افزایش بدن.

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها