چهارشنبه ۱۲ مهر۱۴۰۲

محتوای رایگان

استانداردهای حسابداری

استانداردهای حسابداری

استانداردهای حسابداری، در واقع همان اصول، رویه‌ها، قواعد و به طور کلی خط مشی مشترک همه حسابداران در تهیه و تدوین گزارش‌های مالی و حسابداری هستند. به عبارت بهتر، استانداردهای حسابداری، همان دستور زبان مشترکی است که توسط همه شرکت‌ها و کسب و کارهای اقتصادی برای ارائه و افشای وضعیت و عملکرد مالی‌شان مورد استفاده قرار می‌گیرد. این استانداردها، در قالب مجموعه‌ای از قواعد و رویه‌های عملیاتی و کاربردی، توسط کمیته تدوین استانداردهای حسابداری سازمان حسابرسی ایران، تدوین و تصویب می‌شوند.
اینجا صفحه اختصاصی بخش استانداردهای حسابداری مالی‌شو ست. جایی که در آن می‌توانید، پاسخ بسیاری از پرسش‌ها و مسائل مختلف مرتبط با استانداردهای حسابداری ایران را پیدا کنید.
تیم تولید محتوای مالی‌شو در بخش استانداردهای حسابداری، با تکیه بر متن و ملحقات استانداردهای حسابداری ایران، به مهم‌ترین، رایج‌ترین و کاربردی‌ترین سوالات مرتبط با این استانداردها، که در فضای اقتصادی و کسب و کار قابل طرح است، در قالب ویدیو، پادکست و مقالات کوتاه و مفید پاسخ می‌دهد. سوالاتی که ممکن است برای هر یک از حسابداران، حسابرسان، مشاوران، مدیران شرکت‌ها، صاحبان حرفه و مشاغل، ممیزهای مالیاتی، تحلیلگران، دانشجویان و همه فعالان و علاقه‌مندان فضای اقتصادی و کسب و کار، بوجود آید.
استانداردهای حسابداری، نقش تعیین‌کننده‌ای در افزایش شفافیت و کیفیت گزارش‌های مالی شرکت‌ها و کسب و کارها دارند. به عبارت بهتر، این استانداردها، همان چراغ راه اهالی حرفه حسابداری هستند و تقریباً منطق، تمام رویه‌ها و ساختارهای مورد استفاده حسابداران و مدیران مالی، نشأت گرفته از راهکارها و قواعدی است که در استانداردهای حسابداری تدوین و ارائه شده‌اند. فراموش نکنید که فعالان اقتصادی و تمامی کسانی که به‌نوعی با صورت‌های مالی و سایر گزارش‌های حسابداری در ارتباطند، در واقع با محصول و خروجی اصلی استانداردهای حسابداری سر و کار دارند. به همین دلیل، تقریباً آگاهی از این استانداردها، هم برای فعالان حرفه حسابداری، هم برای مدیران، کارآفرینان و صاحبان کسب و کار و هم به طور کلی برای تمامی افراد جامعه، به تناسب میزان نیازشان ضروری است.

مطالعه کامل متن
استانداردهای حسابداری

با مالی‌شو، دیگر لازم نیست برای یافتن پاسخ بسیاری از پرسش‌های مرتبط با استانداردهای حسابداری، در منابع پرحجم و پیچیده حرفه‌ای جستجو کنید.

باز کردن چت
مشاوره رایگان مالی و مالیاتی
با سلام
شما می توانید به صورت رایگان از مشاوره مالی و مالیاتی بهره مند شوید