چهارشنبه ۱۲ مهر۱۴۰۲

محتوای رایگان

قانون تجارت

قانون تجارت

در هر کشور، برای نظم و انضباط بخشیدن به تجارت و معاملات اشخاص، قواعد و قوانین رسمی تهیه و تدوین میشود که این قواعد در ایران تحت عنوان قانون تجارت، سال‌هاست رسماً تصویب شده و لازم‌الاجراست.

بنابراین هر کسب و کار و فعالیت اقتصادی که در قالب یه شخص حقیقی یا حقوقی، تجارت و فعالیت می‌کند هم، باید از مقررات و الزامات قانون تجارت ایران پیروی نماید. بسیاری از بندهای قانون تجارت، اثرات مالی هم دارند و به همین دلیل حسابداران باید در زمان ارائه خدماتشون، این قانون مهم رو رعایت و اجرا کنند.
اینجا صفحه اختصاصی بخش قانون تجارت مالی‌شو ست. جایی که در آن می‌توانید، پاسخ بسیاری از پرسش‌ها و مسائل مختلف مرتبط با قانون تجارت ایران را پیدا کنید.
تیم تولید محتوای مالی‌شو، با تکیه بر متن، اصلاحات و الحاقات قانون تجارت ایران، به مهم‌ترین، رایج‌ترین و کاربردی‌ترین سوالات این حیطه و قابل طرح در فضای اقتصادی و کسب و کار، در قالب ویدیو، پادکست و مقالات کوتاه و مفید پاسخ می‌دهد. سوالاتی که ممکن است برای هر یک از مدیران شرکت‌ها، صاحبان حرفه و مشاغل، حسابداران، حسابرسان، ممیزهای مالیاتی، مشاوران، تحلیلگران، دانشجویان و همه فعالان و علاقه‌مندان فضای اقتصادی و کسب و کار، بوجود آید.
قانون تجارت ایران، شامل بخش‌های مختلفی است که در هر کدام از آن‌ها، قواعد و مسائل مختلف مرتبط با عملیات تجاری و اقتصادی بیان شده است. در واقع خیلی از اصطلاحات و کلماتی که در فضای کسب و کار، توسط فعالان اقتصادی مورد استفاده قرار می‌گیرد، اولین بار در قانون تجارت مطرح و تعریف شدند. فراموش نکنید که هم اشخاص حقیقی و هم اشخاص حقوقی، هر کدام به نوعی ممکن است مشمول انجام تکالیف و مسئولیت‌های مطرح شده در قانون تجارت شوند. به همین دلیل، تقریباً آگاهی از این قانون، هم برای فعالان حرفه حسابداری، هم برای مدیران، کارآفرینان و صاحبان کسب و کار و هم به طور کلی برای تمامی افراد جامعه، به تناسب میزان نیازشان ضروری است.

مطالعه کامل متن
قانون تجارت

با مالی‌شو، دیگر لازم نیست برای یافتن پاسخ بسیاری از پرسش‌های مرتبط با قانون تجارت، در منابع پرحجم و پیچیده قانونی جستجو کنید.

باز کردن چت
مشاوره رایگان مالی و مالیاتی
با سلام
شما می توانید به صورت رایگان از مشاوره مالی و مالیاتی بهره مند شوید