چهارشنبه ۱۲ مهر۱۴۰۲

محتوای رایگان

مالیات های مستقیم

مالیات های مستقیم

مالیات، یکی از مهم‌ترین دغدغه‌ها و مسائلی است که همواره ذهن صاحبان و دست‌اندرکاران کسب و کار و فعالیت‌های اقتصادی را به خود مشغول می‌کند. موضوعی که همیشه از اصلی‌ترین و حساس‌ترین مباحث موجود در محافل مالی و اقتصادی است. در واقع مالیات، یکی از مهم‌ترین دلایل نیاز بیزینس‌ها به حسابدار محسوب می‌شود. در کشور ما، مالیات‌ها به دو دسته تقسیم می‌شوند. مالیات‌های مستقیم و غیرمستقیم. قانون مالیات‌های مستقیمِ ایران، مدت‌هاست تصویب شده و سازمان امور مالیاتی به عنوان مسئول اجرای این قانون، تعیین گردیده است.
اینجا صفحه اختصاصی بخش مالیات‌های مستقیمِ مالی‌شو ست. جایی که در آن می‌توانید، پاسخ بسیاری از پرسش‌ها و مسائل مختلف مرتبط با قانون مالیات‌های مستقیم ایران را پیدا کنید.
تیم تولید محتوای مالی‌شو، با تکیه بر متن، اصلاحات و الحاقات قانون مالیات‌های مستقیم ایران، به مهم‌ترین، رایج‌ترین و کاربردی‌ترین سوالات مالیاتی قابل طرح در فضای اقتصادی و کسب و کار، در قالب ویدیو، پادکست و مقالات کوتاه و مفید پاسخ می‌دهد. سوالاتی که ممکن است برای هر یک از مدیران شرکت‌ها، صاحبان حرفه و مشاغل، حسابداران، حسابرسان، ممیزهای مالیاتی، مشاوران، تحلیلگران، دانشجویان و همه فعالان و علاقه‌مندان فضای اقتصادی و کسب و کار، بوجود آید.
مالیات عملکرد، مالیات اجاره و مالیات حقوق و دستمزد، از جمله مشهورترین انواع مالیات‌هایی هستند که در هر کسب و کار و فعالیت اقتصادی با آن‌ها مواجه می‌شویم و در دسته مالیات‌های مستقیم قرار می‌گیرند. فراموش نکنید که هم اشخاص حقیقی و هم اشخاص حقوقی، هر کدام به نوعی ممکن است مشمول انجام تکالیف و پرداخت هر یک از انواع مالیات‌های مستقیم مطرح شده در قانون شوند. به همین دلیل، تقریباً آگاهی از قوانین و مقررات مالیاتی، هم برای فعالان حرفه حسابداری، هم برای مدیران، کارآفرینان و صاحبان کسب و کار و هم به طور کلی برای تمامی افراد جامعه، به تناسب میزان نیازشان ضروری است.

مطالعه کامل متن
قانون مالیات های مستقیم

با مالی‌شو، دیگر لازم نیست برای یافتن پاسخ بسیاری از پرسش‌های مرتبط با مالیات های مستقیم ، در منابع پرحجم و پیچیده حرفه‌ای جستجو کنید.

باز کردن چت
مشاوره رایگان مالی و مالیاتی
با سلام
شما می توانید به صورت رایگان از مشاوره مالی و مالیاتی بهره مند شوید