چهارشنبه ۱۲ مهر۱۴۰۲

محتوای رایگان

قانون کار

قانون کار

قانون کار، یکی از مهم‌ترین قوانین کشور است که آثار مالی و قانونی آن، در فضای فعالیت‌های اقتصادی و در واقع در مناسبات و شرایط تمام همکاری‌های شرکت‌ها، کسب و کارها و به بیان بهتر کارفرمایان با کارگران و کارمندان دیده شده و وجود دارد. قانونی که وزارت کار به عنوان متولی اجرای آن شناخته می‌شود و تقریباً همه کسانی که مشغول فعالیت در محیط اقتصادی کشور هستند، کم و بیش با این قانون و چالش‌ها و الزامات آن سر و کار دارند.
اینجا صفحه اختصاصی بخش قانون کار مالی‌شو ست. جایی که در آن می‌توانید، پاسخ بسیاری از پرسش‌ها و مسائل مختلف مرتبط با قانون کار ایران را پیدا کنید.
تیم تولید محتوای مالی‌شو، با تکیه بر متن، اصلاحات و الحاقات قانون کار ایران، به مهم‌ترین، رایج‌ترین و کاربردی‌ترین سوالات این حیطه و قابل طرح در فضای اقتصادی و کسب و کار، در قالب ویدیو، پادکست و مقالات کوتاه و مفید پاسخ می‌دهد. سوالاتی که ممکن است برای هر یک از مدیران شرکت‌ها، صاحبان حرفه و مشاغل، حسابداران، حسابرسان، ممیزهای مالیاتی، مشاوران، تحلیلگران، کارگران، کارمندان، دانشجویان و همه فعالان و علاقه‌مندان فضای اقتصادی و کسب و کار، بوجود آید.
قانون کار، مقررات و الزامات خاص و بااهمیتی را برای همه اشخاص حقیقی که به‌واسطه قرارداد یا حتی بدون انعقاد قرارداد، اقدام به شروع همکاری با یک یا چند کارفرما می‌کنند، تعیین کرده است. همچنین شرایط و مناسبات مسائل اساسی و مهمی نظیر نحوه محاسبه حقوق و انواع مزایای کارکنان، مزایای پایان خدمت (سنوات)، قطع همکاری و غیره، همگی در قانون کار تبیین و تعیین تکلیف شده‌اند. فراموش نکنید که هم اشخاص حقیقی و هم اشخاص حقوقی، هر کدام به نوعی ممکن است مشمول آثار مالی، انجام تکالیف و الزامات مطرح شده در این قانون شوند. به همین دلیل، تقریباً آگاهی از قوانین و مقررات قانون کار، هم برای فعالان حرفه حسابداری، هم برای کارفرمایان، مدیران، کارآفرینان و صاحبان کسب و کار، هم برای کارگران و کارمندان و هم به طور کلی برای تمامی افراد جامعه، به تناسب میزان نیازشان ضروری است.

مطالعه کامل متن
قانون کار

با مالی‌شو، دیگر لازم نیست برای یافتن پاسخ بسیاری از پرسش‌های مرتبط با قانون کار، در منابع پرحجم و پیچیده قانونی جستجو کنید.

باز کردن چت
مشاوره رایگان مالی و مالیاتی
با سلام
شما می توانید به صورت رایگان از مشاوره مالی و مالیاتی بهره مند شوید