چهارشنبه ۱۲ مهر۱۴۰۲

محتوای رایگان

مالیات ارزش افزوده

مالیات ارزش افزوده

مالیات، یکی از مهم‌ترین دغدغه‌ها و موضوعاتی است که همواره ذهن صاحبان و دست‌اندرکاران کسب و کار و فعالیت‌های اقتصادی را به خود مشغول می‌کند. مسأله‌ای که همیشه از اصلی‌ترین و حساس‌ترین مباحث موجود در محافل مالی و اقتصادی است. در واقع مالیات، یکی از مهم‌ترین دلایل نیاز کسب و کارها به حسابدار محسوب می‌شود. در کشور ما، مالیات‌ها به دو دسته تقسیم می‌شوند. مالیات‌های مستقیم و غیرمستقیم. مالیات ارزش افزوده مشهورترین مالیات غیرمستقیمی است که قانون آن در ایران، مدت‌هاست تصویب شده و سازمان امور مالیاتی به عنوان مسئول اجرای این قانون، تعیین گردیده است.
اینجا صفحه اختصاصی بخش مالیات‌ ارزش افزوده مالی‌شو ست. جایی که در آن می‌توانید، پاسخ بسیاری از پرسش‌ها و مسائل مختلف مرتبط با قانون مالیات ارزش افزوده ایران را پیدا کنید.
تیم تولید محتوای مالی‌شو، با تکیه بر متن، اصلاحات و الحاقات قانون مالیات ارزش افزوده ایران، به مهم‌ترین، رایج‌ترین و کاربردی‌ترین سوالات مالیاتی قابل طرح در فضای اقتصادی و کسب و کار، در قالب ویدیو، پادکست و مقالات کوتاه و مفید پاسخ می‌دهد. سوالاتی که ممکن است برای هر یک از مدیران شرکت‌ها، صاحبان حرفه و مشاغل، حسابداران، حسابرسان، ممیزهای مالیاتی، مشاوران، تحلیلگران، دانشجویان و همه فعالان و علاقه‌مندان فضای اقتصادی و کسب و کار، بوجود آید.
تقریباً تمام معاملاتی که برای خرید و فروش کالا و خدمات در جامعه انجام می‌شوند، تحت تأثیر یا مشمولیت مالیات ارزش افزوده هستند. به عبارت بهتر، همه کسانی که در زنجیره تولید و عرضه حضور دارند و درواقع همه فعالان و دست اندرکاران فعالیت‌ها و معاملات تجاری، از تولیدکنندگان و ارائه‌دهندگان خدمات گرفته تا مصرف‌کنندگان نهایی، هر کدام به نوعی با مالیات ارزش افزوده سر و کار دارند. فراموش نکنید که هم اشخاص حقیقی و هم اشخاص حقوقی، هر کدام به نوعی ممکن است مشمول انجام تکالیف و پرداخت مالیات ارزش افزوده مطرح شده در قانون شوند. به همین دلیل، تقریباً آگاهی از قوانین و مقررات این قانون، هم برای فعالان حرفه حسابداری، هم برای مدیران، کارآفرینان و صاحبان کسب و کار و هم به طور کلی برای تمامی افراد جامعه، به تناسب میزان نیازشان ضروری است.

مطالعه کامل متن
مالیات ارزش افزوده

با مالی‌شو، دیگر لازم نیست برای یافتن پاسخ بسیاری از پرسش‌های مرتبط با قانون مالیات ارزش افزوده، در منابع پرحجم و پیچیده قانونی جستجو کنید.

باز کردن چت
مشاوره رایگان مالی و مالیاتی
با سلام
شما می توانید به صورت رایگان از مشاوره مالی و مالیاتی بهره مند شوید