منظور از دارایی‌ها در گزارشات مالی و حسابداری چیست؟

چرا باید مدیران با مفهوم دارایی‌ها آشنا شوند؟

توی گزارش‌هایی که حسابدارتون بهتون ارائه میده، کلمات و عباراتی وجود داره که دونستن معنی و مفهوم اونها برای شما به عنوان مدیر و صاحب کسب و کار ضروریه، چراکه در غیر این‌صورت نمی‌تونید از وضعیت و عملکرد مالی بیزنستون باخبر بشید. یکی از مهم‌ترین کلماتی که در بسیاری از گزارش‌های مالی و حسابداری، مورد استفاده قرار می‌گیره، کلمه دارایی‌ است. درواقع یکی از با اهمیت‌ترین کارایی که حسابدارا انجام میدن، محاسبه و گزارش ارزش دارایی‌های شخصیت حسابداریه. اما سوال اینجاست که منظور از

دارایی‌ها چیست؟

چه چیزهایی به عنوان دارایی‌های بیزینس شما‌ محسوب میشن و اونا چه ویژگی‌های مشترکی دارن؟
آیا به عنوان مدیر بیزینس، با مفهوم و اقلام تشکیل‌دهنده دارایی‌هاتون آشنا هستید؟
حسابداری، زبان کسب و کارهاست
همان‌طور که در قسمت‌های معرفی خدمات حسابداری گفته شد، حسابداری، از هر نوعی که باشه، مثل یک زبان برای بیان وضعیت و عملکرد مالی کسب و کاره. زبانی که قواعد و ادبیات خاص خودشو داره. در لغت‎‌نامه‌های زبان فارسی، معنی کلمه دارایی، “مال و ثروت” عنوان شده اما مفهوم این کلمه در زبان حسابداری با اونچه که در این لغت‌نامه‌ها اومده فرق می‌کنه. پس معنی اصطلاحات، کلمات و عباراتی که در گزارش‌های حسابداری میبینید، لزوماً با معنی عامیانه یا حتی تحت‌اللفظی اونها یکسان نیست. بنابراین شما به عنوان مدیر و صاحب کسب و کار، صرفاً زمانی می‌تونید به شکل مطلوب از گزارش‌های حسابدارتون سر در بیارید که با معنی و مفهوم کامل کلمات و عباراتی که ازشون استفاده می‌کنه، آشنا باشید.
در این قسمت، یکی از مهم‌ترین مفاهیم مالی، یعنی دارایی‌ها رو بهتون معرفی می‌کنیم.

تماشای این قسمت به درد چه کسانی می‌خورد؟

مدیران و صاحبان شرکت‌ها
مدیران و صاحبان حرفه و مشاغل
مدیران و صاحبان استارت‌آپ‌ها
فعالان اقتصادی
صاحبان ایده‌های تجاری
حسابداران
فراموش نکنید که هوش و حواس مالی، کارگاه آموزش حسابداری نیست، بلکه هدفش اینه که به مدیران و کارآفرینان اقتصادی کمک کنه تا دانش و آگاهی مالی و مالیاتی خودشونو به همون اندازه‌ای که برای مدیریت بیزینس و همکاری با حسابدارشون بهش نیاز دارن افزایش بدن.

۵ ۲ رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
باز کردن چت
مشاوره رایگان مالی و مالیاتی
با سلام
شما می توانید به صورت رایگان از مشاوره مالی و مالیاتی بهره مند شوید