پنجشنبه ۳۱ خرداد۱۴۰۳

  • صفحه اصلی
  • اخبار حسابدار ما
  • اضافه شدن صورتحساب‌های الکترونیکی، قراردادها و واردات ثبت شده در سامانه مؤدیان به اقلام عدم مشمول ارسال در فهرست معاملات فصلی موضوع ماده (۱۶۹) ق.م.م.

اضافه شدن صورتحساب‌های الکترونیکی، قراردادها و واردات ثبت شده در سامانه مؤدیان به اقلام عدم مشمول ارسال در فهرست معاملات فصلی موضوع ماده (۱۶۹) ق.م.م. + تصویر اصل سند خبر

تاریخ خبر : ۱۴۰۳/۰۲/۲۳

اضافه شدن صورتحساب‌های الکترونیکی، قراردادها و واردات ثبت شده در سامانه مؤدیان به اقلام عدم مشمول ارسال در فهرست معاملات فصلی

بر طبق نامه شماره ۱۰۵۵۶ مورخ ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ معاون حقوقی و فنی سازمان امور مالیاتی، متن زیر به انتهای ماده (۱۳) آیین‌نامه اجرایی موضوع تبصره (۳) ماده (۱۶۹) قانون مالیات‌های مستقیم (موارد عدم شمول ارسال در فهرست معاملات فصلی)، اضافه شد:

* صورتحساب‌های الکترونیکی ثبت شده در کارپوشه فروشنده حقیقی یا حقوقی در سامانه مودیان.
* صورتحساب‌های الکترونیکی ثبت شده در کارپوشه خریدار حقیقی یا حقوقی که خریدار نسبت به عدم پذیرش آن مطابق تبصره بند (ب) ماده (۵) قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان اقدام نکرده است.

* قراردادهای ثبت شده در کارپوشه فروشنده و خریدار حقیقی یا حقوقی در سامانه مودیان.

* اطلاعات مربوط به واردات که در اجرای تبصره ماده (۵) قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان به سامانه مودیان منتقل شده است.

لازم به ذکر است که حکم متن اضافه شده‌ی فوق‌الذکر، برای موارد ثبت شده در سامانه مؤدیان از تاریخ اولین فراخوان اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان یعنی تاریخ ۱۴۰۱/۰۵/۰۱ جاری می‌باشد.

۰ ۰ رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها