آشنایی کلی با مهم ترین نکات مالیاتی ایران

این ویدیو، ویژه‌ی مدیران شرکت، صاحبان مشاغل و کسب و کار، کارآفرینان و فعالان اقتصادی تهیه شده تا آن‌ها را به‌صورت مختصر و مفید، با مهم‌ترین و کاربردی‌ترین نکات، مسائل و انواع مالیات‌های موجود در ایران، آشنا کند.
فراموش نکنید که کار حسابداری مالیاتیِ کسب و کار را حسابدار بیزینس انجام می‌دهد و قرار نیست در این ویدیو حسابداری آموزش داده شود، بلکه تماشای این ویدیو، به مدیران کمک می‌کند که اولاً به صورت خلاصه و قابل فهم، اصلی‌ترین موضوعات و تکالیف مالیاتی که کسب و کارهای ایرانی با آن‌ها مواجهند رو بشناسند و ثانیاً خیلی بهتر و مفیدتر با حسابدارشان در انجام خدمات حسابداری مالیاتی، همکاری و تعامل داشته باشند.
در این ویدیو، نکات مفیدی در مورد مالیات عملکرد، مالیات ارزش افزوده، مالیات حقوق و دستمزد و فهرست معاملات فصلی گفته خواهد شد. این موارد، تقریباً مهم‌ترین انواع و موضوعات مالیاتی هستند که نیاز به آشنایی با آن‌ها، عموماً برای همه فعالین اقتصادی، اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی، هر کدام به تناسب ویژگی‌ها و شرایطشان، وجود دارد. پس اگر مدیر یا صاحب یک فعالیت اقتصادی هستید و یا حتی هنوز بیزینس خودتان را شروع نکردید، بدون شک لازم است، از مهم‌ترین و رایج‌ترین تکالیف و مسائل مالیاتی بیزینس‌ها در ایران، آگاه شوید.
این ویدیو، به زبانی ساده و خالی از اصطلاحات پیچیده‌ی مالی، مفاهیم مالیاتی بااهمیتی را بیان می‌کند. به همین دلیل تماشای این ویدیو، این امکان را برای مدیران مالی، حسابداران و به طور کلی اهالی حرفه حسابداری فراهم می‌سازد تا بتوانند مدیران خود را از مهم‌ترین موضوعات و دغدغه‌های مالیاتی بیزینس آگاه کنند و تعامل حرفه‌ای و اثربخشی را با صاحبان کسب و کار، داشته باشند.
در این ویدیو پاسخ بسیاری از سوالات در حوزه مالیات کسب و کارها را خواهید یافت. سوالاتی از قبیل:
مؤدی مالیاتی چه کسی است و چه اشخاصی مشمول قوانین مالیاتی ایران هستند؟
تفکیک شخصیت چه اهمیتی در امور مالیاتی دارد؟
فرمول کلی محاسبه انواع مالیات‌ها چیست؟
منظور از مالیات عملکرد چیست؟
فرآیند محاسبه و پرداخت مالیات عملکرد چگونه است؟
منظور از مالیات ارزش افزوده چیست و چگونه محاسبه می‌شود؟
منظور از مالیات حقوق و دستمزد چیست و چگونه محاسبه می‌شود؟
منظور از فهرست معاملات فصلی چیست و حاوی چه اطلاعاتی است؟
و بسیاری از مسائل و پرسش‌های کاربردی و مفید دیگری که در رابطه با مالیات کسب و کارها مطرح هستند.

تماشای این ویدیو به درد چه کسانی می‌خورد؟
– مدیران شرکت‌ها
– صاحبان مشاغل و کسب و کار
– کارآفرینان
– فعالان اقتصادی
– مدیران مالی و حسابداران

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها