دوشنبه ۷ خرداد۱۴۰۳

حسابدار ما

حداقل حقوق پایه سال ۱۳۹۹

اعداد مهم در حسابداری

حداقل حقوق پایه ماهانه (۳۰ روز) سال ۱۳۹۹ (از اول تیرماه)

۰ ریال

حداقل حقوق پایه روزانه سال ۱۳۹۹ (از اول تیرماه)

۰ ریال

این مطالب نیز شاید برای شما جالب باشد:

طبق بخشنامه شماره ۴۸۶۹۲ مورخ ۱۳۹۹/۰۳/۳۱ وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، از ابتدای تیرماه سال ۱۳۹۹، حداقل مزد روزانه همه کارگران مشمول قانون کار (قراردادهای دائمی یا موقت) معادل ۶۳۶,۸۰۹ (ششصد و سی و شش هزار و هشتصد و نه) ریال تعیین شده است. لازم به توضیح است که حداقل حقوق پایه فروردین تا خرداد‌ماه سال ۱۳۹۹، طی بخشنامه شماره ۷۹۳۳ مورخ ۱۳۹۹/۰۱/۲۶، معادل ۶۱۱,۸۰۹ ریال شده بود که این مبلغ اصلاح و رقم جدید از ابتدای تیرماه اعمال شد.

حداقل حقوق پایه سال 1399
لذا، حداقل حقوق پایه ماهیانه (۳۰ روزه) کارگران مشمول قانون کار از اول تیرماه سال ۱۳۹۹، معادل ۱۹,۱۰۴,۲۷۰ ریال خواهد بود. به بیان بهتر، از این تاریخ، مزد ثابت روزانه کلیه کارگران نباید از ۶۳۶,۸۰۹ ریال کمتر باشد.
لازم به ذکر است که بخشنامه حقوق هر سال، در جلسه شورای عالی کار با حضور نمایندگان دولت، کارفرمایان و کارگران تشکیل و بعد از بحث و تبادل دیدگاه‌های آن‌ها، با در نظر گرفتن مصالح کارگران جهت انطباق حداکثری میزان درآمد آن‌ها با سطح معیشت و همچنین با توجه به مقتضیات واحدهای تولیدی و کارفرمایان و وضعیت اقتصادی جامعه، به تعیین و تصویب حداقل حقوق کارگران مشمول قانون کار می‌پردازد. در این صفحه، به شکل سریع و مطمئن، مبلغ حداقل حقوق پایه روزانه و ماهانه مصوب بخشنامه شورای عالی کار در سال ۱۳۹۹، به شما ارائه شده است. آگاهی و رعایت مفاد این بخشنامه، برای کلیه مدیران شرکت‌ها، صاحبان مشاغل و اصناف، حسابداران و حسابرسان، تحلیلگران اقتصادی، مشاوران مالی و مالیاتی و کلیه فعالان اقتصادی، الزامی است. چراکه بسیاری از مقررات و رویه‌های قوانین کار و بیمه تأمین اجتماعی، براساس مندرجات این بخشنامه تعیین و پیگیری می‌شوند. به عبارت بهتر، بخش مهمی از چارچوب‌های قانونی موجود در مناسبات مالی سالانه روابط کارفرمایان و کارگران و همچنین شرایط مالی و قراردادی فیمابین آن‌ها، بر طبق این بخشنامه، تعیین می‌شود.
بنابراین اگر به عنوان مدیر یا صاحب یک کسب و کار فعالیت می‌کنید یا جزو کارکنان یک شرکت یا مجموعه اقتصادی هستید و یا مسئولیت امور مالی و حسابداری یک بنگاه و واحد اقتصادی را بر عهده دارید، حتماً لازم است از مبلغ حداقل حقوق مصوب قانون کار در هر سال آگاهی داشته باشید.

سوالات متداول

حداقل حقوق پایه روزانه کارگران مشمول قانون کار از ابتدای تیرماه سال ۱۳۹۹ چقدر است؟

از ابتدای تیرماه سال ۱۳۹۹، حداقل مزد روزانه همه کارگران مشمول قانون کار (قراردادهای دائمی یا موقت) معادل ۶۳۶,۸۰۹ (ششصد و سی و شش هزار و هشتصد و نه) ریال تعیین شده است.

حداقل حقوق پایه ماهانه کارگران مشمول قانون کار از ابتدای تیرماه سال ۱۳۹۹ چقدر است؟

حداقل حقوق پایه ماهیانه (۳۰ روزه) کارگران مشمول قانون کار از اول تیرماه سال ۱۳۹۹، معادل ۱۹,۱۰۴,۲۷۰ ریال خواهد بود.

حداقل حقوق پایه روزانه کارگران مشمول قانون کار در سه ماه نخست سال ۱۳۹۹ چقدر تعیین شده بود؟

حداقل حقوق پایه فروردین تا خرداد‌ماه سال ۱۳۹۹، طی بخشنامه شماره ۷۹۳۳ مورخ ۲۶/۰۱/۱۳۹۹، معادل ۶۱۱,۸۰۹ ریال شده بود.

۵ ۱ رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها