چهارشنبه ۱۲ مهر۱۴۰۲

حداقل حقوق پایه سال ۱۴۰۰

اعداد مهم در حسابداری

حداقل حقوق پایه ماهانه (۳۰ روز) سال ۱۴۰۰

۰ ریال

حداقل حقوق پایه روزانه سال ۱۴۰۰

۰ ریال

این مطالب نیز شاید برای شما جالب باشد:

براساس بخشنامه شماره ۲۵۱۱۹۳ مورخ ۱۴۰۰/۱۲/۲۲ وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، از ابتدای سال ۱۴۰۰، حداقل مزد روزانه همه کارگران مشمول قانون کار (قراردادهای دائمی یا موقت) معادل ۸۸۵,۱۶۵ (هشتصد و هشتاد و پنج هزار و یکصد و شصت و پنج) ریال تعیین شده است.

حداقل حقوق پایه سال 1400
بدین‌ترتیب، حداقل حقوق پایه ماهیانه (۳۰ روزه) کارگران مشمول قانون کار در سال ۱۴۰۰، معادل ۲۶,۵۵۴,۹۵۰ ریال خواهد بود. به عبارت بهتر، از اول سال ۱۴۰۰، مزد ثابت روزانه کلیه کارگران نباید از ۸۸۵,۱۶۵ ریال کمتر باشد.
لازم به توضیح است که بخشنامه حقوق هر سال، در جلسه شورای عالی کار با حضور نمایندگان دولت، کارفرمایان و کارگران تشکیل و پس از بحث و تبادل دیدگاه‌های آن‌ها، با در نظر گرفتن مصالح کارگران جهت انطباق حداکثری میزان درآمد آن‌ها با سطح معیشت و همچنین با توجه به مقتضیات واحدهای تولیدی و کارفرمایان و وضعیت اقتصادی جامعه، به تعیین و تصویب حداقل حقوق کارگران مشمول قانون کار می‌پردازد.
در این صفحه، به شکل سریع و مطمئن، مبلغ حداقل حقوق پایه روزانه و ماهانه مصوب بخشنامه شورای عالی کار در سال ۱۴۰۰، به شما ارائه شده است. آگاهی و رعایت مفاد این بخشنامه، برای کلیه مدیران شرکت‌ها، صاحبان مشاغل و اصناف، حسابداران و حسابرسان، تحلیلگران اقتصادی، مشاوران مالی و مالیاتی و کلیه فعالان اقتصادی، الزامی است. چراکه بسیاری از مقررات و رویه‌های قانون کار و قانون بیمه تأمین اجتماعی، براساس مندرجات این بخشنامه تعیین و پیگیری می‌شود. به عبارت بهتر، بخش مهمی از چارچوب‌های قانونی موجود در مناسبات مالی سالانه روابط کارفرمایان و کارگران و همچنین شرایط مالی و قراردادی فیمابین آن‌ها، بر طبق این بخشنامه، تعیین می‌شود.
بنابراین اگر به عنوان مدیر یا صاحب یک کسب و کار فعالیت می‌کنید یا جزو کارکنان یک شرکت یا مجموعه اقتصادی هستید و یا مسئولیت امور مالی و حسابداری یک بنگاه و واحد اقتصادی را بر عهده دارید، حتماً لازم است از مبلغ حداقل حقوق مصوب قانون کار در هر سال آگاهی داشته باشید.

سوالات متداول

حداقل حقوق پایه روزانه کارگران مشمول قانون کار در سال ۱۴۰۰ چقدر است؟

، حداقل مزد روزانه همه کارگران مشمول قانون کار (قراردادهای دائمی یا موقت) معادل ۸۸۵,۱۶۵ (هشتصد و هشتاد و پنج هزار و یکصد و شصت و پنج) ریال تعیین شده است.

حداقل حقوق پایه ماهانه کارگران مشمول قانون کار در سال ۱۴۰۰ چقدر است؟

حداقل حقوق پایه ماهیانه (۳۰ روزه) کارگران مشمول قانون کار در سال ۱۴۰۰، معادل ۲۶,۵۵۴,۹۵۰ ریال خواهد بود.

۴.۲ ۵ رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
باز کردن چت
مشاوره رایگان مالی و مالیاتی
با سلام
شما می توانید به صورت رایگان از مشاوره مالی و مالیاتی بهره مند شوید