چهارشنبه ۱۲ مهر۱۴۰۲

حداقل حقوق پایه سال ۱۴۰۱

اعداد مهم در حسابداری

حداقل حقوق پایه ماهانه (۳۰ روز) سال ۱۴۰۱

۰ ریال

حداقل حقوق پایه روزانه سال ۱۴۰۱

۰ ریال

این مطالب نیز شاید برای شما جالب باشد:

طبق بخشنامه شماره ۲۶۵۳۴۴ مورخ ۱۴۰۰/۱۲/۲۲وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، از ابتدای سال ۱۴۰۱، حداقل مزد روزانه همه کارگران مشمول قانون کار (قراردادهای دائمی یا موقت) معادل ۱,۳۹۳,۲۵۰ (یک میلیون و سیصد و نود و سه هزار و دویست و پنجاه) ریال تعیین شده است.

حداقل حقوق پایه سال 1401
لذا، حداقل حقوق پایه ماهیانه (۳۰ روزه) کارگران مشمول قانون کار در سال ۱۴۰۱، معادل ۴۱,۷۹۷,۵۰۰ ریال خواهد بود. به بیان بهتر، از اول سال ۱۴۰۱، مزد ثابت روزانه کلیه کارگران نباید از ۱,۳۹۳,۲۵۰ ریال کمتر باشد.
لازم به ذکر است که بخشنامه حقوق هر سال، در جلسه شورای عالی کار با حضور نمایندگان دولت، کارفرمایان و کارگران تشکیل و بعد از بحث و تبادل دیدگاه‌های آن‌ها، با در نظر گرفتن مصالح کارگران جهت انطباق حداکثری میزان درآمد آن‌ها با سطح معیشت و همچنین با توجه به مقتضیات واحدهای تولیدی و کارفرمایان و وضعیت اقتصادی جامعه، به تعیین و تصویب حداقل حقوق کارگران مشمول قانون کار می‌پردازد.
در این صفحه، به شکل سریع و مطمئن، مبلغ حداقل حقوق پایه روزانه و ماهانه مصوب بخشنامه شورای عالی کار در سال ۱۴۰۱، به شما ارائه شده است. آگاهی و رعایت مفاد این بخشنامه، برای کلیه مدیران شرکت‌ها، صاحبان مشاغل و اصناف، حسابداران و حسابرسان، تحلیلگران اقتصادی، مشاوران مالی و مالیاتی و کلیه فعالان اقتصادی، الزامی است. چراکه بسیاری از مقررات و رویه‌های قوانین کار و بیمه تأمین اجتماعی، براساس مندرجات این بخشنامه تعیین و پیگیری می‌شوند. به عبارت بهتر، بخش مهمی از چارچوب‌های قانونی موجود در مناسبات مالی سالانه روابط کارفرمایان و کارگران و همچنین شرایط مالی و قراردادی فیمابین آن‌ها، بر طبق این بخشنامه، تعیین می‌شود.
بنابراین اگر به عنوان مدیر یا صاحب یک کسب و کار فعالیت می‌کنید یا جزو کارکنان یک شرکت یا مجموعه اقتصادی هستید و یا مسئولیت امور مالی و حسابداری یک بنگاه و واحد اقتصادی را بر عهده دارید، حتماً لازم است از مبلغ حداقل حقوق مصوب قانون کار در هر سال آگاهی داشته باشید.

سوالات متداول

حداقل حقوق پایه روزانه کارگران مشمول قانون کار در سال ۱۴۰۱ چقدر است؟

از ابتدای سال ۱۴۰۱، حداقل مزد روزانه همه کارگران مشمول قانون کار (قراردادهای دائمی یا موقت) معادل ۱,۳۹۳,۲۵۰ (یک میلیون و سیصد و نود و سه هزار و دویست و پنجاه) ریال تعیین شده است.

حداقل حقوق پایه ماهانه کارگران مشمول قانون کار در سال ۱۴۰۱ چقدر است؟

حداقل حقوق پایه ماهیانه (۳۰ روزه) کارگران مشمول قانون کار در سال ۱۴۰۱، معادل ۴۱,۷۹۷,۵۰۰ ریال خواهد بود.

۵ ۱ رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
باز کردن چت
مشاوره رایگان مالی و مالیاتی
با سلام
شما می توانید به صورت رایگان از مشاوره مالی و مالیاتی بهره مند شوید