معافیت سالانه مالیات عملکرد مشاغل در سال 1400

اعداد مهم در حسابداری

معافیت سالانه مالیات عملکرد مشاغل در سال 1400

0 ریال

این مطالب نیز شاید برای شما جالب باشد:

براساس بند 4 تبصره 12 قانون بودجه کل کشور در سال 1400 و الحاقات و اصلاحات بعدی آن مصوب 1399/12/27، میزان معافیت سالانه مالیات عملکرد مشاغل در سال 1400 معادل 360,000,000 (سیصد و شصت میلیون) ریال تعیین شده است.

معافیت سالانه مالیات عملکرد مشاغل در سال 1400
لازم به توضیح است که برطبق ماده 101 قانون مالیات‌های مستقیم، درآمد مشمول مالیات سالانه اشخاص حقیقی که در ایران و از طریق اشتغال به مشاغل یا عناوین دیگر (غیرشرکتی) به صورت انفرادی یا شراکتی (مشارکت مدنی اختیاری یا قهری) و همچنین درآمدهایی که در ایران و از طریق فعالیت‌های مضاربه، در صورتی‌که عامل (مضارب) یا صاحب سرمایه شخص حقیقی باشد، تحصیل می‌شوند، با شرط تسلیم اظهارنامه عملکرد در موعد مقرر، تا میزان معافیت مورد اشاره در ماده 84 قانون مالیات‌های مستقیم، از پرداخت مالیات معاف و نسبت به مازاد آن، مشمول مالیات خواهد بود.
در ماده 84 قانون مالیات‌های مستقیم نیز، قانون‌گذار تعیین این معافیت سالانه را بر عهده قانون بودجه سالانه کشور گذاشته است که در ابتدای هر سال در قالب قانون بودجه کل کشور در مجلس تصویب و اجرایی می‌شود.
به عبارت بهتر، درآمد سالانه تمامی صاحبان حرفه و مشاغل، اصناف و در یک کلام صاحبان کسب و کارهایی که به صورت شخصی و غیرشرکتی در حال فعالیت هستند، تا میزان معافیت سالانه مصوب قانون بودجه، از پرداخت مالیات عملکرد معاف است. به عبارت بهتر، در زمان تسلیم اظهارنامه، این معافیت از سود مشمول مالیات فعالیت این اشخاص کسر شده و مابقی آن، مشمول مالیات خواهد شد. توجه داشته باشید که شرط برخورداری از این معافیت، تسلیم اظهارنامه مالیات عملکرد در موعد مقرر است.
در این صفحه، به شکل سریع و مطمئن، مبلغ معافیت سالانه مالیات عملکرد مشاغل در سال 1400 مصوب قانون بودجه کل کشور، به شما ارائه شده است. آگاهی از این معافیت، برای کلیه مدیران و صاحبان مشاغل و اصناف، حسابداران و حسابرسان، تحلیلگران اقتصادی، مشاوران مالی و مالیاتی و کلیه فعالان اقتصادی، الزامی است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها