آموزش گام به گام ثبت پایانه فروش در پرونده مالیاتی (به روز رسانی شده در سال 1401)

آیا با پیامک‌های بانک مرکزی و سازمان امور مالیاتی در هنگام فعال‌سازی پایانه فروشتان (دستگاه کارتخوان یا درگاه پرداخت اینترنتی) مواجه شدید؟

اگر صاحب این پایانه‌ها هستید، مطمئناً پیامک‌های بانک مرکزی و یا سازمان امور مالیاتی در مورد لزوم تشکیل پرونده مالیاتی و یا ثبت و درج اطلاعات اون‌ پایانه‌ها در پرونده مالیاتی‌تان، برای شما رسیده است. پیامک‌هایی که تا حد زیادی صاحبان و مدیران بیزینس‌ها را نگران کرده است. در واقع هر شخص حقیقی و حقوقی که برای کسب و کار خود، دستگاه کارتخوان یا درگاه پرداخت اینترنتی فعال می‌کند، مطمئناً با این پیامک‌ها مواجه شده است.

چرا پیامک‌های بانک مرکزی یا اداره مالیات، برای صاحبان پایانه‌ فروش ارسال می‌شود؟

طبق قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان، همه اشخاص حقیقی و حقوقی که درگاه پرداخت اینترنتی و یا دستگاه کارتخوان یا همان POS رو دریافت می‌کنند، باید اطلاعات اون پایانه‌ فروش و حساب بانکی متصل به آن، در پرونده مالیاتی آن‌ها ثبت و تکمیل شده باشد. به عبارت بهتر، براساس قانون، باید فهرست و اطلاعات کلیه کارتخوان‌ها و درگاه‌های پرداخت اینترنتی که دارید، به همراه حساب‌های بانکی متصل به آن‌ها، در پرونده مالیاتی شما درج و به اداره مالیات اعلام شود. برای اجرای این قانون، سازمان امور مالیاتی با همکاری بانک مرکزی، تدابیر و تکالیفی را برای همه مؤدیان دارنده کارتخوان یا درگاه پرداخت تعیین کرده که در واقع ارسال این پیامک‌ها، نقطه شروع اجرایی شدن این تکالیف و تدابیر است.

تماشای این ویدیو، به درد چه کسانی می‌خورد؟

در این ویدیو قصد داریم در خصوص یکی از داغ‌ترین و حساس‌ترین موضوعات مالیاتی صحبت کنیم، اینکه چگونه پایانه‌ فروشمان را که می‌تواند دستگاه‌ کارتخوان یا درگاه‌ پرداخت اینترنتی باشد، در پرونده مالیاتیمان ثبت و تعیین‌تکلیف کنیم. در این ویدیو گام به گام و به شکلی روان، مراحل و اقداماتی را که لازم است برای تعیین تکلیف مالیاتی پایانه‌های انجام دهید، توضیح خواهیم داد تا شما مدیران، صاحبان کسب و کار، کارآفرینان، حسابداران و خلاصه فعالان اقتصادی، دیگر از این جهت دغدغه مالیاتی نداشته باشید. پس اگر مدیر شرکت، صاحب یک حرفه و کسب و کار و یا حسابدار یک مجموعه اقتصادی هستید، تماشای این ویدیو را از دست ندهید.

5 2 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها