چهارشنبه ۱۲ مهر۱۴۰۲

کمک‌هزینه حق مسکن سال ۱۳۹۹

اعداد مهم در حسابداری

کمک‌هزینه حق مسکن سال ۱۳۹۹

۰ ریال

این مطالب نیز شاید برای شما جالب باشد:

هیأت وزیران در جلسه مورخ ۱۳۹۹/۰۵/۲۹کمک‌هزینه حق مسکن کارگران مشمول قانون کار را از ابتدای تیرماه سال ۹۹، معادل ۳,۰۰۰,۰۰۰ (سه میلیون) ریال، تعیین و تصویب نهایی کرد. شایان ذکر است که این کمک‌هزینه در سه ماه نخست سال ۱۳۹۹ (از فروردین تا خردادماه)، معادل ۱,۰۰۰,۰۰۰ (یک میلیون) ریال تعیین شده است. بنابراین حق مسکن جدید از ابتدای تیرماه سال ۹۹ اعمال و به کارکنان و کارگران مشمول قانون کار ایران پرداخت می‌شود.

کمک‌هزینه حق مسکن سال 1399
لازم به توضیح است که بخشنامه حقوق هر سال، در جلسه شورای عالی کار با حضور نمایندگان دولت، کارفرمایان و کارگران تشکیل و پس از بحث و تبادل دیدگاه‌های آن‌ها، با در نظر گرفتن مصالح کارگران جهت انطباق حداکثری میزان درآمد آن‌ها با سطح معیشت و همچنین با توجه به مقتضیات واحدهای تولیدی و کارفرمایان و وضعیت اقتصادی جامعه، به تعیین و تصویب حداقل حقوق کارگران مشمول قانون کار می‌پردازد.
در این صفحه، به شکل سریع و مطمئن، مبلغ حق مسکن ماهانه مصوب بخشنامه شورای عالی کار در سال ۱۳۹۹، به شما ارائه شده است. آگاهی و رعایت مفاد این بخشنامه، برای کلیه مدیران شرکت‌ها، صاحبان مشاغل و اصناف، حسابداران و حسابرسان، تحلیلگران اقتصادی، مشاوران مالی و مالیاتی و کلیه فعالان اقتصادی، الزامی است. چراکه بسیاری از مقررات و رویه‌های قانون کار و قانون بیمه تأمین اجتماعی، براساس مندرجات این بخشنامه تعیین و پیگیری می‌شود. به عبارت بهتر، بخش مهمی از چارچوب‌های قانونی موجود در مناسبات مالی سالانه روابط کارفرمایان و کارگران و همچنین شرایط مالی و قراردادی فیمابین آن‌ها، بر طبق این بخشنامه، تعیین می‌شود. بنابراین اگر به عنوان مدیر یا صاحب یک کسب و کار فعالیت می‌کنید یا جزو کارکنان یک شرکت یا مجموعه اقتصادی هستید و یا مسئولیت امور مالی و حسابداری یک بنگاه و واحد اقتصادی را بر عهده دارید، حتماً لازم است از مبلغ کمک‌هزینه حق مسکن مصوب قانون کار در هر سال آگاهی داشته باشید.

سوالات متداول

کمک‌هزینه حق مسکن، از ابتدای تیرماه سال ۱۳۹۹ چقدر تعیین شد؟

هیأت وزیران در جلسه مورخ ۲۹/۰۵/۱۳۹۹، کمک‌هزینه حق مسکن کارگران مشمول قانون کار را از ابتدای تیرماه سال ۹۹، معادل ۳,۰۰۰,۰۰۰ (سه میلیون) ریال، تعیین و تصویب نهایی کرد.

کمک‌هزینه حق مسکن در سه ماه نخست سال ۱۳۹۹ چقدر است؟

این کمک‌هزینه در سه ماه نخست سال ۱۳۹۹ (از فروردین تا خردادماه)، معادل ۱,۰۰۰,۰۰۰ (یک میلیون) ریال تعیین شده است.

۰ ۰ رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
باز کردن چت
مشاوره رایگان مالی و مالیاتی
با سلام
شما می توانید به صورت رایگان از مشاوره مالی و مالیاتی بهره مند شوید