کمک‌هزینه حق مسکن سال 1400

اعداد مهم در حسابداری

کمک‌هزینه حق مسکن سال 1400

0 ریال

این مطالب نیز شاید برای شما جالب باشد:

براساس بخشنامه شماره 251193 مورخ 1399/12/27 وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، از ابتدای سال 1400، حق مسکن ماهانه کارگران مشمول قانون کار (قراردادهای دائمی یا موقت) معادل 4,500,000 (چهار میلیون و پانصد هزار) ریال تعیین شده است.

کمک هزینه حق مسکن سال 1400
هیأت وزیران در جلسه مورخ 1400/02/22 به پیشنهاد شورای عالی کار و تأیید سازمان برنامه و بودجه کشور، کمک‌هزینه حق مسکن کارگران مشمول قانون کار را معادل 4,500,000 ریال، تعیین و تصویب نهایی کرد.
به عبارت بهتر، بخشنامه حقوق هر سال، در جلسه شورای عالی کار با حضور نمایندگان دولت، کارفرمایان و کارگران تشکیل و پس از بحث و تبادل دیدگاه‌های آن‌ها، با در نظر گرفتن مصالح کارگران جهت انطباق حداکثری میزان درآمد آن‌ها با سطح معیشت و همچنین با توجه به مقتضیات واحدهای تولیدی و کارفرمایان و وضعیت اقتصادی جامعه، به تعیین و تصویب حداقل حقوق کارگران مشمول قانون کار می‌پردازد.
در این صفحه، به شکل سریع و مطمئن، مبلغ حق مسکن ماهانه مصوب بخشنامه شورای عالی کار در سال 1400، به شما ارائه شده است. آگاهی و رعایت مفاد این بخشنامه، برای کلیه مدیران شرکت‌ها، صاحبان مشاغل و اصناف، حسابداران و حسابرسان، تحلیلگران اقتصادی، مشاوران مالی و مالیاتی و کلیه فعالان اقتصادی، الزامی است. چراکه بسیاری از مقررات و رویه‌های قانون کار و قانون بیمه تأمین اجتماعی، براساس مندرجات این بخشنامه تعیین و پیگیری می‌شود. به عبارت بهتر، بخش مهمی از چارچوب‌های قانونی موجود در مناسبات مالی سالانه روابط کارفرمایان و کارگران و همچنین شرایط مالی و قراردادی فیمابین آن‌ها، بر طبق این بخشنامه، تعیین می‌شود. بنابراین اگر به عنوان مدیر یا صاحب یک کسب و کار فعالیت می‌کنید یا جزو کارکنان یک شرکت یا مجموعه اقتصادی هستید و یا مسئولیت امور مالی و حسابداری یک بنگاه و واحد اقتصادی را بر عهده دارید، حتماً لازم است از مبلغ کمک‌هزینه حق مسکن مصوب قانون کار در هر سال آگاهی داشته باشید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها