چهارشنبه ۱۲ مهر۱۴۰۲

شرط معافیت مالیات ارزش افزوده صادرات کالا و خدمات چیست؟

malisho icon2
malisho icon3

ماده ۱۰ قانون دائمی مالیات بر ارزش افزوده
طبق قانون، اگه صادرات کالا به خارج از کشور، اولاً از طریق مبادی خروجی رسمی باشه و ثانیاً پروانه سبز گمرکی یا برگ خروجی داشته باشه از مالیات و عوارض ارزش افزوده معافه.
برای اینکه صادرات خدماتتون از مالیات ارزش افزوده معاف بشه هم، یا باید قرارداد مربوطه و گواهی انجام کاری که به تأیید نزدیک‌ترین نمایندگی ایران تو کشور مقصد رسیده باشه رو داشته باشین یا باید گواهی ارزآوری با تایید بانک مرکزی رو ارائه بدید و یا بایستی سایر مدارک و اسناد معتبر و مثبته‌‌ای دال بر صادرات خدماتتون، وجود داشته باشه.
فراموش نکنید که صادرات کالا و خدمات از قلمرو گمرکی سرزمین اصلی به مناطق آزاد ویژه تجاری-صنعتی خارج از نقاط جمعیتی، اگه تراز تجاری اون مناطق مثبت باشه و محصور بودنشون به تایید سالانه گمرک ایران برسه، از مالیات و عوارض ارزش افزوده معافه.
علاوه بر این، طبق قانون، اگه اشخاص حقیقی و حقوقی مقیم ایران (حتی اگه شعبه شرکتای خارجی در ایران باشن)، خدماتی رو ارائه بدن که به‌صورت مستقیم یا غیرمستقیم، برای کشور ارز حاصل و وارد بشه، فارغ از اینکه محل مصرف یا مقصد خدماتشون، داخل یا خارج ایران باشه، صادرات خدمات انجام دادن و از مالیات و عوارض ارزش افزوده معافن.

سوالات متداول

در چه صورتی صادرات کالا و خدمات از قلمرو گمرکی سرزمین اصلی به مناطق آزاد ویژه تجاری-صنعتی خارج از نقاط جمعیتی، از مالیات ارزش افزوده معاف خواهد بود؟

اگه تراز تجاری اون مناطق مثبت باشه و محصور بودنشون به تایید سالانه گمرک ایران برسه، از مالیات و عوارض ارزش افزوده معافه.

در چه صورتی صادرات کالا به خارج از کشور، از مالیات ارزش افزوده معاف خواهد بود؟

اولاً از طریق مبادی خروجی رسمی باشه و ثانیاً پروانه سبز گمرکی یا برگ خروجی داشته باشه.

ویدیوهای مشابه
۵ ۱ رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
باز کردن چت
مشاوره رایگان مالی و مالیاتی
با سلام
شما می توانید به صورت رایگان از مشاوره مالی و مالیاتی بهره مند شوید