بن کارگری (کمک‌هزینه اقلام مصرفی خانوار) سال 1399

اعداد مهم در حسابداری

بن کارگری (کمک‌هزینه اقلام مصرفی خانوار) سال 1399

0 ریال

این مطالب نیز شاید برای شما جالب باشد:

براساس بخشنامه‌های شماره 7933 مورخ 1399/01/26 و شماره 48692 مورخ 1399/03/31 وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، از ابتدای سال 1399، بن کارگری (کمک‌هزینه اقلام مصرفی خانوار) ماهانه همه کارگران مشمول قانون کار (قراردادهای دائمی یا موقت) معادل 4,000,000 (چهار میلیون) ریال تعیین شده است.

بن کارگری (کمک‌هزینه اقلام مصرفی خانوار) سال 1399
بدین‌ترتیب، برای تقویت مهارت‌محوری و بهره‌مندی تمامی کارگران و درنتیجه رضایت‌مندی کارگران و کارفرمایان و به‌منظور تثبیت و تسری به تمامی کارگران دائم یا موقت، مقرر شد از ابتدای سال 1399، کمک‌هزینه اقلام مصرفی خانوار (بن کارگری)، به‌عنوان مزایای رفاهی و انگیزه‌ای مطرح شده در قانون کار، مبلغ 4,000,000 ریال ماهانه، از سوی کارفرمایان به هر کارگر مشمول قانون کار (اعم از متأهل یا مجرد)، پرداخت گردد.
لازم به توضیح است که بخشنامه حقوق هر سال، در جلسه شورای عالی کار با حضور نمایندگان دولت، کارفرمایان و کارگران تشکیل و پس از بحث و تبادل دیدگاه‌های آن‌ها، با در نظر گرفتن مصالح کارگران جهت انطباق حداکثری میزان درآمد آن‌ها با سطح معیشت و همچنین با توجه به مقتضیات واحدهای تولیدی و کارفرمایان و وضعیت اقتصادی جامعه، به تعیین و تصویب حداقل حقوق کارگران مشمول قانون کار می‌پردازد.
در این صفحه، به شکل سریع و مطمئن، مبلغ بن کارگری (کمک‌هزینه اقلام مصرفی خانوار) ماهانه مصوب بخشنامه شورای عالی کار در سال 1399، به شما ارائه شده است. آگاهی و رعایت مفاد این بخشنامه، برای کلیه مدیران شرکت‌ها، صاحبان مشاغل و اصناف، حسابداران و حسابرسان، تحلیلگران اقتصادی، مشاوران مالی و مالیاتی و کلیه فعالان اقتصادی، الزامی است. چراکه بسیاری از مقررات و رویه‌های قانون کار و قانون بیمه تأمین اجتماعی، براساس مندرجات این بخشنامه تعیین و پیگیری می‌شود. به عبارت بهتر، بخش مهمی از چارچوب‌های قانونی موجود در مناسبات مالی سالانه روابط کارفرمایان و کارگران و همچنین شرایط مالی و قراردادی فیمابین آن‌ها، بر طبق این بخشنامه، تعیین می‌شود.
بنابراین اگر به عنوان مدیر یا صاحب یک کسب و کار فعالیت می‌کنید یا جزو کارکنان یک شرکت یا مجموعه اقتصادی هستید و یا مسئولیت امور مالی و حسابداری یک بنگاه و واحد اقتصادی را بر عهده دارید، حتماً لازم است از مبلغ بن کارگری (کمک‌هزینه اقلام مصرفی خانوار) مصوب قانون کار در هر سال آگاهی داشته باشید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها