چهارشنبه ۱۲ مهر۱۴۰۲

بن کارگری (کمک‌هزینه اقلام مصرفی خانوار) سال ۱۴۰۱

اعداد مهم در حسابداری

بن کارگری (کمک‌هزینه اقلام مصرفی خانوار) سال ۱۴۰۱

۰ ریال

این مطالب نیز شاید برای شما جالب باشد:

براساس بخشنامه شماره ۲۶۵۳۴۴ مورخ ۱۴۰۰/۱۲/۲۲ وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، از ابتدای سال ۱۴۰۱، بن کارگری (کمک‌هزینه اقلام مصرفی خانوار) ماهانه همه کارگران مشمول قانون کار (قراردادهای دائمی یا موقت) معادل ۸,۵۰۰,۰۰۰ (هشت میلیون و پانصد هزار) ریال تعیین شده است.

بن کارگری (کمک‌هزینه اقلام مصرفی خانوار) سال 1401
بدین‌ترتیب، برای تقویت مهارت‌محوری و بهره‌مندی تمامی کارگران و درنتیجه رضایت‌مندی کارگران و کارفرمایان و به‌منظور تثبیت و تسری به تمامی کارگران دائم یا موقت، مقرر شد از ابتدای سال ۱۴۰۱، کمک‌هزینه اقلام مصرفی خانوار (بن کارگری)، به‌عنوان مزایای رفاهی و انگیزه‌ای مطرح شده در قانون کار، مبلغ ۸,۵۰۰,۰۰۰ ریال ماهانه، از سوی کارفرمایان به هر کارگر مشمول قانون کار (اعم از متأهل یا مجرد)، پرداخت گردد.
لازم به توضیح است که بخشنامه حقوق هر سال، در جلسه شورای عالی کار با حضور نمایندگان دولت، کارفرمایان و کارگران تشکیل و پس از بحث و تبادل دیدگاه‌های آن‌ها، با در نظر گرفتن مصالح کارگران جهت انطباق حداکثری میزان درآمد آن‌ها با سطح معیشت و همچنین با توجه به مقتضیات واحدهای تولیدی و کارفرمایان و وضعیت اقتصادی جامعه، به تعیین و تصویب حداقل حقوق کارگران مشمول قانون کار می‌پردازد.
در این صفحه، به شکل سریع و مطمئن، مبلغ بن کارگری (کمک‌هزینه اقلام مصرفی خانوار) ماهانه مصوب بخشنامه شورای عالی کار در سال ۱۴۰۱، به شما ارائه شده است. آگاهی و رعایت مفاد این بخشنامه، برای کلیه مدیران شرکت‌ها، صاحبان مشاغل و اصناف، حسابداران و حسابرسان، تحلیلگران اقتصادی، مشاوران مالی و مالیاتی و کلیه فعالان اقتصادی، الزامی است. چراکه بسیاری از مقررات و رویه‌های قانون کار و قانون بیمه تأمین اجتماعی، براساس مندرجات این بخشنامه تعیین و پیگیری می‌شود. به عبارت بهتر، بخش مهمی از چارچوب‌های قانونی موجود در مناسبات مالی سالانه روابط کارفرمایان و کارگران و همچنین شرایط مالی و قراردادی فیمابین آن‌ها، بر طبق این بخشنامه، تعیین می‌شود.
بنابراین اگر به عنوان مدیر یا صاحب یک کسب و کار فعالیت می‌کنید یا جزو کارکنان یک شرکت یا مجموعه اقتصادی هستید و یا مسئولیت امور مالی و حسابداری یک بنگاه و واحد اقتصادی را بر عهده دارید، حتماً لازم است از مبلغ بن کارگری (کمک‌هزینه اقلام مصرفی خانوار) مصوب قانون کار در هر سال آگاهی داشته باشید.

سوالات متداول

بن کارگری مصوب قانون کار در سال ۱۴۰۱ چقدر است؟

از ابتدای سال ۱۴۰۱، بن کارگری (کمک‌هزینه اقلام مصرفی خانوار) ماهانه همه کارگران مشمول قانون کار (قراردادهای دائمی یا موقت) معادل ۸,۵۰۰,۰۰۰ (هشت میلیون و پانصد هزار) ریال تعیین شده است.

بن کارگری (کمک‌هزینه اقلام مصرفی خانوار) سال ۱۴۰۱، به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟

مبلغ ۸,۵۰۰,۰۰۰ ریال ماهانه، از سوی کارفرمایان به هر کارگر مشمول قانون کار (اعم از متأهل یا مجرد)، پرداخت گردد.

۵ ۱ رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
باز کردن چت
مشاوره رایگان مالی و مالیاتی
با سلام
شما می توانید به صورت رایگان از مشاوره مالی و مالیاتی بهره مند شوید